PLOCHÉ STRECHY


Detail povrchu plochej strechyPloché strechy neodmysliteľne patria k vzhľadu našej krajiny. Štandardne sa používajú hlavne na zastrešenie priemyselných stavieb, no v poslednej dobe sú čoraz bežnejším prvkom aj pri rodinných domoch. Tento typ strechy patrí k najviac namáhaným – musí odolávať prudkým teplotným zmenám na svojom povrchu, vetru, zrážkam v každom skupenstve, UV žiareniu a takisto vplyvom z vnútra domu, teda najčastejšie vodnej pare.

Preto pri kladení plochej strechy kladieme špeciálny dôraz na kvalitu materiálov tvoriacich hydroizolačnú vrstvu, na precíznu realizáciu a usporiadanie všetkých vrstiev strechy a venujeme pozornosť každému detailu.

Pozrite si galériu nami zrealizovaných striech.

Špecifiká plochej strechy

Plochú strechu predstavuje horizontálna obvodová strešná konštrukcia zložená z viacerých vrstiev. Jej vonkajšia povrchová vrstva musí byť vodotesná a dostatočne odolná, aby dokázala ochrániť plochú konštrukciu proti stojatej vode aj pri dlhodobých zrážkach. Ako vodotesná vrstva sa používajú:

  • modifikované asfaltové pásy s rôznymi typmi vložiek;
  • tkaniny so špeciálnymi krycími povlakmi;
  • vodotesne spájané fólie z plastických látok;
  • spájkované plechy.

Pri plochej streche je dôležité, aby sa na nej nehromadila a nemrzla voda a zároveň, aby sa nej nezačali rásť neželané rastliny. Toto zabezpečuje mierne spádovanie, približne od 3 percent.

Zaujíma vás, ktoré typy strešnej krytiny sú vhodné na pokrytie plochej strechy? Pozrite si našu ponuku!

Typy plochých striech

Z hľadiska využitia a zostavy strešného plášťa rozlišujeme pochôdzne a nepochôdzne ploché strechy:

  • pochôdzna strecha - obvykle sa využíva ako terasa. Vyžaduje sú úpravu povrchu dlažobnou krytinou alebo inou ochrannou vrstvou.
  • nepochôdzna strecha - počítajú s prístupom iba kvôli údržbe, kontrole alebo prípadnej oprave strešného plášťa, nie sú vhodné na iné spôsoby využívania.

Máte záujem o stavbu alebo rekonštrukciu plochej strechy? Chceli by ste viac informácií? Kontaktujte nás alebo si dajte vypracovať bezplatnú cenovú ponuku.


STREMO, s.r.o. Kostolná pri Dunaji, 65 903 01 Kostolná pri Dunaji, e-mail: info@stremo.sk
© Copyrights STREMO s.r.o - 2010